לוגו עמוד אודות
אודות המשרד

"מחלוקת עם המדינה בנושאים כספיים זו מלחמה לכל דבר.״

הכל נתון לפרשנות והתוצאה תלויה במידה רבה במידת היכולת שלך ללכת עד הסוף ולהשתמש נכון בכל הכלים שברשותך – לא רק המשפטיים

אודות המשרד

כמה מילים על עבירות מס

בשונה מתחומים אחרים של חוק ומשפט, שבהם חובת ההוכחה חלה על המדינה – בכל הנוגע לעבירות מס וניירות ערך – חובת ההוכחה חלה עליכם.

חשוב להבין: מחלוקת עם המדינה בנושאים כספיים זו מלחמה לכל דבר. החוק במקרים רבים הוא אמורפי, הכל נתון לפרשנות, הכל תלוי סיטואציה וגם התוצאה היא גמישה מאד.

כאן טמון השוני הגדול באופן הייצוג שלכם מול המדינה: כשנלחמים במישהו שמרבית הכוח ושיקול הדעת נמצאים אצלו ביד, צריך לדעת איך להשתמש נכון בכל הכלים שעומדים לרשותך, לא רק המשפטיים שבהם – וללכת עד הסוף.

בשונה מתחומים אחרים של חוק ומשפט, שבהם חובת ההוכחה חלה על המדינה – בכל הנוגע לעבירות מס וניירות ערך – חובת ההוכחה חלה עליכם.

חשוב להבין: מחלוקת עם המדינה בנושאים כספיים זו מלחמה לכל דבר. החוק במקרים רבים הוא אמורפי, הכל נתון לפרשנות, הכל תלוי סיטואציה וגם התוצאה היא גמישה מאד.

כאן טמון השוני הגדול באופן הייצוג שלכם מול המדינה: כשנלחמים במישהו שמרבית הכוח ושיקול הדעת נמצאים אצלו ביד, צריך לדעת איך להשתמש נכון בכל הכלים שעומדים לרשותך, לא רק המשפטיים שבהם – וללכת עד הסוף.

כמה מילים על המשרד

המשרד שלי הוא משרד בוטיק, בעל התמחות ייחודית בתחום עבירות מס וניירות ערך. זה המקום לומר כי עורכי דין רבים העוסקים בפלילים מייצגים בתיקי מס וני"ע, ואולם ישנם מתי מעטים שבאמת מבינים לעומק את התחום, ואת אופן הייצוג הייחודי הנדרש בו.

ייצגנו עד היום מאות רבות של תיקים, מתיקים גדולים ומוכרים לכל ועד לתיקים קטנים ושקטים שנסגרו הרבה לפני שנחשפו לציבור הנרחב.

הייצוג שלנו מתבסס על התמחות ייחודית בפקודת מס הכנסה, חוק מע"מ וחוק ני"ע, לצד חוקי איסור הלבנת הון וסעיפים רלוונטיים מתוך חוק העונשין.

אופי הייצוג משתנה מאד בין תיקי מס, שלמעשה מהווים מערכה בין חברה והעומדים מאחוריה לבין המדינה, לבין תיקים של ניירות ערך, שבהם מדובר במערכה בין בעלי התפקיד בחברה לבין המשק כולו.

המטרה בייצוג שלנו

למול הכוח שמביאה המדינה, במטרה להפעיל לחץ עליכם כעוסקים או כחברות, המטרה שלנו היא להפעיל לחץ נגדי, כדי לגרום לה לסגת מכמה שיותר מהאישומים שהיא מציגה. בין היתר, באמצעות מיקוד חכם בנקודות המפתח שיש בכוחן לערער את התיק והתובעים, וכן באמצעות הפעלת לחץ נקודתי על גורמים שונים בתוך המערכת, כדי להביא אותם להרפות את הלחץ מכם.

במסגרת הזו, נשאף להביא את המדינה לוותר מראש על חלק מהסעיפים או לזכות אתכם בסעיפים שניתן, ולצמצם ככל שניתן את הנזק: להוריד כמה שניתן את דרישת החוב של המדינה (שבוחרת לראות דברים לחומרה בהתאם לאינטרס הכלכלי שלה), להוריד את רף העבירה שנקבע ולהפחית את הענישה, בהתאם לכלים ולנסיבות שעומדים לרשותנו.

במקביל, השאיפה היא להחזיר את העסק והמשפחה לחיים כמה שיותר מוקדם ולצמצם את הנזק הנפשי והתדמיתי, שהם אמצעי משמעותי במסגרת הלחץ שמפעילה המדינה נגדכם.

תהליך הליווי והייצוג שלנו

כבר מקריאה של כתב האישום נוכל להבין את המורכבות הראשונית של התיק. מהרגע הראשון ולאורך כל הדרך נבצע מולכם תיאום ציפיות: בהתאם למידע שתציגו, תקבלו תמונת מצב של איך נראה התיק, מה האפשרויות ומה התרחישים שניתן להגיע אליהם.

כחלק מכך, נשאל אתכם כל שאלה אפשרית: מה בדיוק קרה, מה נאמר או לא נאמר, מה נעשה על ידי מי וכו', ובמקביל, נצא לחקור את השטח, את העדים שניתן, ונבצע חקירה עצמאית כדי לחשוף בעצמנו את כל הטענות שיעלו במשפט בהמשך – וגם את הטענות שנרצה אנחנו לחשוף.

בעזרת המידע שנאסוף מכם ומהשטח, נדע כיצד להיכנס לעומק התיק, לפרק אותו ולצפות את אופן הפעולה של התביעה.

לאורך כל התהליך, העבודה היא בצמוד אליכם. אתם תרגישו תמיד שמישהו עובד בשבילכם ועושה הכל כדי להחזיר את החיים שלכם למסלולם התקין. מעט מאד משרדים יורדים לעומק הדברים ברמה הזו, כפי שמעידים לא מעט מלקוחותינו.

ואולם, כדי לסייע לנו לחשוף את התמונה המלאה, זה המקום לציין את נקודת המפתח בעבודה שלנו מולכם – האמון. חשוב מאד לקבל מכם את כל המידע המדויק ואת התשובות הכי מפורטות לשאלות הכי נוקבות, כדי שנוכל לדעת באמת מול מה אנחנו עומדים ולבנות את האסטרטגיה שתביא לנו את התוצאה הטובה ביותר.

המהות מאחורי הייצוג שלנו

חשוב להבין: עצם העובדה שתיקי מס וניירות ערך במקרים רבים מושתתים על האשמות לא מבוססות אין פירושה שהן לא יתקבלו, מאחר שחובת ההוכחה של המדינה היא מינימלית ביותר. 

במילים אחרות, למרות שחלק משמעותי מההליך הוא לדעת לנהל משא ומתן מהצג השני, אנחנו חייבים להגיע להליך הזה ממקום של כוח ואפשרויות ולא ממקום של מיקוח ריק מתוכן.

הסוד לכך מצוי בפרטים הקטנים: ככל שנשקיע בתיק יותר תשומת לב ויהיו בידנו יותר פרטים, כך הסיכוי שלנו לערער את התיק גדל.

כחלק מכך, נשאף גם להביא אתכם במצב הגבוה ביותר של מוכנות – גם מבחינה מקצועית, וגם מבחינה אישית, כדי לשלוט בכמה שיותר חלקים שניתן מתוך הסיטואציה.

זו המהות מאחורי השירות שלנו, ושם טמונה היכולת להשיג תוצאות משמעותיות.

סוגי השירותים
ייצוג בעבירות פליליות

הגנה משפטית וייצוג מלא מול רשויות המדינה, לצד ליווי צמוד לכל אורכו של התהליך ועד לסיומו המוצלח.

ייצוג בהליכים אזרחיים מול רשות המיסים, שמטרתם לצמצם סנקציות ולהביא את המדינה לקבל את הצד שלכם.

שימוע לפני הגשת כתב אישום

ייצוג בהליך השימוע מול רשות המיסים ושימוש בכלים שונים במטרה להניא את המדינה מלהגיש כתב אישום.

ייצוג בבית המשפט

ניהול המחלוקת המשפטית מול המדינה תוך ניצול כל הכלים העומדים לרשותנו במטרה להביא להקטנת ההאשמות.

טיפול בעצורים

הגנה משפטית נחושה וחסרת פשרות והפעלת לחץ בכל אפיק אפשרי במטרה להביא לשחרור מוקדם של הנאשם.

ייצוג בתיקי ניירות ערך

ניהול תיק אישום בעולם המורכב והסבוך של עבירות ניירות ערך, לרבות ייצוג מלא בבית המשפט ומחוצה לו.

השבת ציוד שהוחרם

פעולה מהירה וממוקדת מול רשויות המדינה במטרה להשיב ציוד שהוחרם ולאפשר לעסק להמשיך לפעול.

שימוש חכם בעובדות ובנתונים לצורך שינוי תמונת ההאשמות, השבת רכוש וכספים שחולטו והמתקת כתב האישום.